Salı, Temmuz 19, 2005

BileklikSoldan başlayarak ok işaretini takip ederek yapınız. Şemadan anlamak zor oluyorsa ilk önce kocaman boncuklarla deneyin derim. Şekildeki gibi boncukları bir bezin üzerine yerleştirin. Misina ya da ipi şekilde görüldüğü gibi boncukların arasından geçirerek işlemi tekrarlayın. Aslında çok kolay ve zevkli olduğunu göreceksiniz.

İpe 8 adet boncuk dizin. İpinizi ilk boncuktan geçirin, şekildeki gibi boncuğun iç tarafından çıkarın ve 1 sarı boncuk takın. Bir çember oluşturun. Çemberin sol tarafından başladığınız boncuktan sayarak beşinci boncuğun altından ipi geçirin. İpinize 2 turuncu, 2 beyaz ve tekrar 2 turuncu dizin. Şekildeki gibi sağ taraftaki beyaz boncuğun altından ipi geçirin. İpinize sarı boncuk takın. İlk oluşturduğunuz çemberdeki gibi işlemleri tekrar edin.


Bir başka modelin şemasıİpinize 3 yeşil, 8 kırmızı boncuk dizin. İlk kırmızı boncuğun altından ipi geçirin. 1 sarı boncuk takın ve oluşan çemberin sol tarafından beşinci boncuğun altından ipi geçirin. 3 yeşil ve 8 kırmızı dizerek işlemi tekrarlayın.Hiç yorum yok: